filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Anatomy Of A Murder – Nädala film #163

“Anatomy Of A Murder”(1959 USA)
Lavastaja: Otto Preminger
Operaator: Sam Leavitt
Osades: James Stewart, Lee Remick, Ben Gazzara jt.
Muusika: Duke Ellington

“Anatomy Of A Murder” on üks filmiajaloo tuntumaid ja pingelisamid kohtusaalidraamasid, mille lavastajaks Otto Preminger, kes oli tuntud oma vastakate seisukohtade ja enesekindlusega. Filmis käsitletakse potentsiaalset kiremõrva ning käsitluse all on pikantsed stseenid, mille kirjaldamine oli tolle ajastu kinomaastikul tabu. Vaatamata sellele kandideeris teos 7 oskarile, kuid ei võitnud neist siiski ühtegi. Küll aga leidis film tunnustust New York’i filmikriitikute auhindade jagamisel ning ka Grammy’de jagamisel sai “Anatomy Of A Murder” 3 auhinda.
Väikelinna advokaat Paul Biegler(James Stewart) saab ülesandeks kaitsta ohvitseri, kes on tapnud kirehoos mehe, kes väidetavalt oli sõjaväelase naise vägistanud. Kuna tegemist on mõrvaga, mille sooritamist süüalune ei eita, on võimalus ohvitser karistusest päästa olematu. Ainus võimalus on teha kohtule selgeks, et mõrv oli tõepoolest sooritatud emotsiooni ajel ja hetkelise hulluse hoos ning kaubelda välja kergendavaid asjaolusid. Olukorra muudab eriti keeruliseks kohaliku süüdimõistja jäikus ja abi, mida viimane saab otse mõjuvõimsalt advokaadibüroolt.

Millise otsuse langetab kohus ja mis tegelikult mõrvapaigal aset leidis, sellest saab aimu kui vaadata ära põnev kohtudraama “Anatomy Of A Murder”.

Terminalis saadava “Anatomy Of A Murder” DVD hinnaks on 8 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.