filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Salaam Bombay! – Nädala film #150

“Salaam Bombay! “(USA 1988)
Lavastaja: Mira Nair
Operaator: Sandi Sissel
Osades: Shafiq Syed, Hansa Vithal, Chanda Sharma jt.

“Salaam Bombay! ” on India draamafilm, mille lavastajaks New York’is elav india päritolu Mira Nair (Monsoon Wedding, Mississippi Masala).
Teos jälgib noore 11-aastase Krishna sekeldusi India suurlinnas Bombay’s. Segased sekeldused oma kiusava vanema vennaga viivad peategelase sekeldustesse, mille läbi avastab poiss end ühtäkki suurlinna tänavatelt Bombay’s. Krishnal ei jää muud üle kui liituda linnas
sihitult kulgevate noortekampadega ning teha tutvust suurlinna pahupoolega. Samal ajal kui enamus saatusekaaslasi teeb kõik endast oleneva, et jääda halastamatutel tänavatel ellu, ilutsevad kontrastiks Bollywood’i kirevad fantaasiarikkad postrid täis helgust ja rikkust, raadiost kostuvad rõõmu ja küllust täis viisijupid. Taolises väga kontrastide maailmas peab hakkama saama noor poiss, kellel pole loota kellegile peale iseenda. Kuidas Krishna saatus teda mööda tänavaid juhib ja kas on peategelasele määratud osa saada Bollywood’i unistustest, seda kõike saab teada, kui vaadata suurepärast filmi “Salaam Bombay!”

Terminalis saadava “Salaam Bombay!” DVD hinnaks on 7 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.