filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Brute Force – Nädala film #149

“Brute Force”(USA 1947)
Lavastaja: Jules Dassin
Operaator: William H. Daniels
Osades: Burt Lancaster, Hume Cronyn, Charles Bickford jt.

“Brute Force” on 1947 aasta ameerika film-noir krimi-draama, mille lavastajaks Jules Dassin. Jules, kodaniku nimega Julius Dassin’i, pere oli Ukraina ja Poola juudikogukonna taustaga ning sattusid seeläbi ameerikasse – Bronx’i. Jules oli tegev ka kohalikus kommunistlikus parteis, kuid lahkus sealt peale MRP lepingut 1939 aastal. Oma karjääri alustas mees näitlejana kohalikus juudikogukonnas ning õige pea oli tegev mitme filmi juures ja peagi asus ise lavastama. Tema tuntuimad filmid on: Brute Force (1947), The Naked City (1948), Thieves’ Highway (1949), Topkapi(1964) ja Circle of Two(1980).
Jules oli ka üks paljudest Hollywood’i “black-list”’i kuulunud loojatest. See koosnes USA valitsuse jaoks mittesobivatest filmitegijatest(enamasti oli argumendiks seotus kommunistliku parteiga).
Filmi “Brute Force” tegevus viib vaatajad ülerahvastatud Westgate’i vanglasse, kus kannab karistust peategelane Joe Collins(Burt Lancaster). Kuna vanglas valitseb ebaõiglane ja julm kord, siis ei ole peategelane ainus, kes plaanib kinnipidamisasutusest põgenemist. Kuigi plaanis osalejaid jagub, on ka üsna selge, et tegemist saab olema väga ohvrite rohke ja brutaalse katsega. Kuidas peategelane koos teiste süüdimõistetutega plaani elluviimine õnnestub ja kas üldse õnnestub? Seda kõike saab teada, kui vaadata ülipõnev vangladraama “Brute Force”

Terminalis saadava “Brute Force” DVD hinnaks on 7 eurot

Kommenteerimine on suletud.