filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

To Kill A Mockingbird – Nädala film #147

“To Kill A Mockingbird”(USA 1962)
Lavastaja: Robert Mulligan
Operaator: Russell Harlan
Osades: Gregory Peck, John Megna, Frank Overton jt.
“To Kill A Mockingbird” on 1962 aasta ameerika draama, mille lavastajaks on Robert Mulligan. Stsenaariumi autoriks Horton Foote ning lugu põhineb Harper Lee 1960 aasta Pulitzer’i võitnud samanimelisel novellil. Peaosades teevad suurepärase näitlejatöö Gregory Peck ja Mary Badham. Filmi peetakse üheks parimaks läbi aegade. Taolise kassaedu ja kriitikute kiituse osaliseks on saanud filmiajaloos vähesed teosed. “To Kill A Mockingbird” teenis filmile kulunud raha kümnekordselt tagasi ja lisaks oli nomineeritud 8 Oscarile ja võitis neist kolm.
Tegevus viib vaatajad 1930 aastatesse, väljamõeldud ameerika linna nimega Maycomb. Gregory Peck’i poolt kehastatud advokaat saab ülesandeks kaitsta mustanahalist meest, keda süüdistatakse valge naise vägistamises. Kuigi mees on ilmselgelt süütu ei ole väikeses linnakeses keegi valmis teda kaitsma. Peck’i tegelaskuju astub sellele libedale teele ja kaotab protsessi käigus oma reputatsiooni ja nii mõnedki sõbrad.
Meisterlikult kujutatud ajastu, mida ilmestavad eriliselt realistlikud tegelaskujud. Tegemist on filmiajaloo ühe parima ajastudraamaga, milles kujutatud probleemistik ei ole kahjuks võõras ka tänapäeva maailmas.
Terminalis saadava “To Kill A Mockingbird” DVD hinnaks on 10 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.