filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

21 Days: The Heineken Kidnapping – Nädala film #143

91d-xrvlv5l-_sl1500_“21 Days: The Heineken Kidnapping”(Holland 2011)
originaalpealkiri – “De Heineken ontvoering”
Lavastaja: Maarten Treurniet
Operaator: Giulio Biccari
Osades: Rutger Hauer, Korneel Evers, Teun Kuilboer, Sallie Harmsen, Marcel Hensema jt.
Muusika: Junkie XL

“21 Days: The Heineken Kidnapping” on Hollandi krimi-thriller, mis põhineb aset leidnud sündmustel. Õllesõpradele ei ole tundmatu suurtootja Heineken, ja firma logo tuleb kindlasti tuttav ette ka teistele. Igatahes räägib film loo 1983 aastal aset leidnud inimröövist, mille käigus rööviti eelpool mainitud õlletootja juht Freddy Heineken, kes oli üks
rikkamaid hollandlasi. Tähtsat firmajuhti hoiti kinni 21 päeva ning vabastati lõpuks 16 miljoni eurose lunaraha vastu, mis oli tol ajal suurim summa. Hilisemate uuringute käigus selgus, et tegemist oli väga põhjalikult ettevalmistatud kuriteoga. Röövijatel kulus ettevalmistusteks enam kui kaks aastat, mille käigus ehitati sadama territooriumil asuvasse majakesse helikindlate seintega kaks kongi, milleni viis varjatud sissekäik. Heineken rööviti koos autojuhiga. Kui lõpuks Heineken lunaraha vastu vabadusse pääses, võtis mees eesmärgiks, maksku mis maksab, tabada röövijad. See tal ka õnnestus. Kuidas täpselt ja millise hinnaga, seda kõike saab näha, kui vaadata ülipõnevat thrillerit “21 Days: The Heineken Kidnapping”.
Temaatika on sedavõrd paeluv, et neli aastat hiljem tegi samadest sündmustest oma tõlgenduse ka Hollywood – Anthony Hopkinsiga peaosas.

Terminalis saadava “21 Days: The Heineken Kidnapping” DVD hinnaks on 7 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.