filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Mäeküla piimamees – Nädala film #141

img_20170218_094302“Mäeküla piimamees”(Eesti 1965)
Lavastaja: Leida Laius
Operaator: Mihhail Dorovatovski
Osades: Jüri Järvet, Elle Eha, Ants Lauter, Evald Hermaküla jt.
Muusika: Arvo Pärt

“Mäeküla piimamees” on Eduard Vilde 1916 aastal ilmunud samanimelise romaani 1965 aasta ekraniseering. Teos on E. Vilde loomingule omaselt väga naturalistlik ning seda peetakse autori üheks parimaks ja raskemaks romaaniks. Film on aga Eesti ühe tuntuima draamanäitleja, Jüri Järvet’i, esimeseks peaosaks mängufilmis.
Loo keskmes on kolm tegelast: ahnuse ja abituse käes vaevlev vaene talupoeg Tõnu Prillup(Jüri Järvet), kohalik allakäinud mõisnik parun von Kremer(Ants Lauter) ning Prillupi värske ja verinoor naine Mari(Elle Eha).
Kui Mari pärast kodutallu jõudmist esimest korda von Kremerile silma jääb, on vanamehele selge, et naine tuleb Prillupi käest kuidagi kätte saada. Kas paruni soov täitub ja millised pinged tekitab see värske abielupaari vahele, seda kõike on võimalik teada saada, kui vaadata filmiklassikat “Mäeküla piimamees”.
Esile tasub tõsta veel Jüri Järveti erakordset näitlejatööd, mis andis toona aimu rahvusvahelisest tõusvast talendist filmi- ja teatrimaailmas. Samuti ei ole vähemtähtis, et filmimuusika autoriks on Arvo Pärt.

Terminalis saadava “Mäeküla piimamees” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.