filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Kevade – Nädala film #140

img_20170130_140635“Kevade”(Eesti 1969)
Lavastaja: Arvo Kruusement
Operaator: Harry Rehe
Osades: Arno Liiver, Riina Hein, Aare Laanemets jt.
Muusika: Veljo Tormis
“Kevade” on tõenäoliselt Eesti tuntuim noortefilm, mida on peast tsiteerinud mitu põlvkonda eestlasi. Tegemist on Oskar Lutsu samanimelise teose ekraniseeringuga, kusjuures Tootsi ja tema kaaslaste
sekeldustest valmis filmistsenaarium juba 1926 aastal. Paraku pidid Lutsu kangelased kinolinale jõudmist ootama veel tükk aega.
“Kevade” on lugu möödunud sajandi alguse koolielust, kus klassitäis noori elavad oma igapäevast koolielu, millest ei puudu klassikalised karakterid nagu: Arno, Tõnisson, Teele, Kiir ja muidugi kurikael Toots. Samuti on värvikad tegelased õpetajate poolel, olgu siis tegemist malbe ja õpetliku õpetaja Lauri või vana Köstri endaga. Film pani aluse mitmele pikale ja edukale näitlejakarjäärile, kuid nii mõnegi osatäitja jaoks jäi see teos viimaseks avalikuks esinemiseks. Olenemata elu keerdkäikudest annavad eranditult kõik osalejad endast parima ning tegemist on väga lustakate ja emotsionaalsete näitlejatöödega ning moodustub nauditav tervik, mida mäletavad härdumusega paljud. Aga kui on meelest läinud, kes lasi mõisapoiste parve jõe põhja või kuidas arenes Arno suhe Teelega ning kuidas lõppes Tootsi relvakatsetus, siis on hea enne vabariigi järjekordset aastapäeva üle vaadata üks tuntumaid Eesti filme “Kevade”.
Terminalis saadava “Kevade” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.