filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Sügisball – Nädala film #137

img_20170113_121635

“Sügisball”(Eesti 2007)
Lavastaja: Veiko Õunpuu
Operaator: Mart Taniel
Osades: Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak jt.
Muusika: Ülo Krigul
“Sügisball” on Eesti uue põlvkonna tuntuima lavastaja Veiko Õunpuu esimene täispikk film. Õunpuu võtab oma filmis vaatluse alla huvitava ja tasahilju mineviku hõlma vajuva nähtuse – magalarajooni – täpsemini magalarajoonide sümboli – Lasnamäe. Kuigi üsna suurele protsendile eesti kodanikest on kivilinnad olnud koduks aastakümneid, teame me siiski üsna vähe, mis tegelikult toimub ühes tüüpilises Lasnamäe korrusmaja suletud uste taga. On tore, et noor lavastaja on võtnud teema ning andnud sellele meeldiva kunstilise vaatevinkli, jäädvustades seeläbi magalarajooni igaveseks meie kultuuriajalikku.
Literaat Mati(Rain Tolk) elab just üle valusat lahkuminekut oma naisest Jaanast(Mirtel Pohla). Arhitekt Maurer(Juhan Ulfsak) on oma naisega (Tiina Tauraite) samasse punkti jõudmas, sest ei suuda naisele seletada
moraalset valikut elada kesklinnast eemal. Need ja veel mitmed teisedki suhtepuntrad maalivad üsna rusuva, kuid samas realisliku pildi suurlinna elu kurvemast poolest. Kulgemine, mida saadavad purunenud unistused, lootusetus, käega löömine ja surutus, mida kutsub esile nii tihedalt üksteise kõrval elavad ilmakodanikud.
“Sügisball” on valitud 2011 aastal Eesti filmiajakirjanke poolt läbi aegade Eesti parimaks filmiks. Kas hulgaliselt auhindu ja äramärkimist leidnud film on ka Sinu arvates Eesti parim film läbi aegade? Et selles selgusele jõuda tuleb vaadata filmi “Sügisball”.

Terminalis saadava “Sügisball” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.