filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Ideaalmaastik – Nädala film #133

img_20161224_095820“Ideaalmaastik”(Eesti 1980)
Lavastaja: Peeter Simm
Operaator: Arvo Iho
Osades: Arvo Kukumägi, Tõnu Kark, Kalju Komissarov jt.

“Ideaalmaastik” on Eesti lavastaja Peeter Simmi debüüt täispikkade mängufilmide maastikul. Simm on kahtlemata filmimees, kelle panuseta ei oleks Eesti filmimaastik täna see,
mis ta on, seda nii tema teoste tõttu kui ka seeläbi, et Peeter Simm on oma Moskva filmikoolis omandatud teadmisi edasi andnud ka paljudele kohalikele filmitudengitele. Tema teostest on rahvale tuntumad: “Ideaalmaastik”, “Arabella, mereröövlitütar” ja “Tants aurukatla ümber”. Ei saa ka mainimata jätta, et lisaks tuntud Simmile on filmi valmimisse oma panuse operaatorina andnud Arvo Iho – samuti filmimees, kelleta on tänapäeval Eesti filmi raske ette kujutada.
“Ideaalmaastiku” tegevus leiab aset Metsa kolhoosis, kuhu saabub noor ja ambitsioonikas külvivolinik Mait Kukemeri(Arvo Kukumägi). Noor ja kogenematu ametnik põrkub üsna pea peale kohale jõudmist kokku reaalsuse erinevate komplikatsioonidega. Mida enam uljas noorkommunist asja lahendada ja edulooks keerata püüab, seda enam ta end segastesse sekeldustesse mässib. Kuigi tegemist on nõukogude aegse miljöö kujutamisega ning võiks arvata, et tegemist on iganenud probleemide/teemadega, siis tänapäeva põllumajanduse korralduses võib leida üsna sarnaseid jooni. Kindlasti on tegemist tugevate näitlejatöödega ning mõjuva kohati koomiliste seikadega draamaga. Selleks, et teada saada, kuidas ametnikul lõpuks Metsa kolhoosis läheb ja kas vili saab ikka õigel ajal maha pandud ning tulemuseks saab olema töövõit või täielik põrumine, selleks tulebb vaadata filmi “Ideaalmaastik”.

Terminalis saadava “Ideaalmaastik” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.