filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Hullumeelsus – Nädala film #132

img_20161212_101332“Hullumeelsus”(Eesti 1968)
Lavastaja: Kaljo Kiisk
Operaator: Anatoliy Zabolotskiy
Osades: Jüri Järvet, Vaclovas Bledis, Valeriy Nosik jt.

“Hullumeelsus” on Eesti filmiklassika üks eredamaid draama näiteid draama ning teost peetakse üheks vähestest eesti filmidest, millel  on oluline osa maailma filmikunstist. Lavastajaks on Kaljo Kiisk, keda üldsus tunneb ennekõike filmide “Toomas Nipernaadi” ja “Ohtlikud kurvid” järgi. Tegemist on esmaklassilise draamaga, millest ei puudu ka huumori tahk.
Vaimuhaiglas, mille nime ei nimetata, leiab 1944 aasta segastel aegadel aset omamoodi ime. Nimelt on saksa võimud otsustanud haigla koos sealsete patsientidega likvideerida, kuid selle plaani lükkab edasi anonüümkiri, milles väidetakse, et haiglas varjab end vastasleeri spioon. Haiglasse saadetakse sturmbannführer Windisch(Jüri Järvet), kes koostöös peaarstiga (Voldemar Panso) hakkab patsiente üle kuulama, lootes sel moel teha kindlaks spioon. Kuna tegemist on vaimuhaiglaga ja selle patsientidega, siis ei ole ettevõtmine kergete killast. Eneselegi märkamata hakkab Windischi käitumine meenutama aina enam asutuse püsielanike maneere. Kohatiste koomiliste situatsioonidega pikitud traagiline draama, milles teevad suurepärased rollid Jüri Järvet ja Voldemar Panso.
Kas spioon leitakse ning kas Windisch suudab tervet mõistust säilitada? Seda kõike on võimalik teada saada, kui vaadata filmi “Hullumeelsus”.
Terminalis saadava “Hullumeelsus” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.