filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Hukkunud Alpinisti hotell – Nädala film #131


img_20161212_102326“Hukkunud Alpinisti hotell”(Eesti 1979)

Lavastaja: Grigori Kromanov
Operaator: Jüri Sillart
Osades: Uldis Pucitis, Jüri Järvet, Lembit Peterson jt.
“Hukkunud Alpinisti hotell” on vendade Strugatskite samanimelise romaani põhjal 1979. aastal valminud linateos, mis saavutanud tänaseks kultusfilmi staatuse. Strugatskid on ennekõike tuntud maailmafilmiklassikasse kuuluva Andrei Tarkovski filmi “Stalker” järgi. Käesolev film “Hukkunud Alpinisti hotell” on omanäoline põnev krimi-ulmefilm, mis viib vaataja üksildasse mägihotelli, kus leiavad aset enneolematud sündmused. Politseiinspektor Peter Glebsky suundub Alpides asuvasse hotelli, kuhu teda kutsuti anonüümkirjas. Esialgu tundub kõik täiesti tavapärane ja inspektor arvab, et tegemist oli valehäirega. Kuna tuldud on tsivilisatsioonist kaugele, otsustab Glebsky jääda ööbima ning lahkuda hommikul. Ebamaine ja veidi kõhedustki tekitav õhkkond pingestub peale seda kui hotelli tabab laviin. Edasi hakkavad aset leidma vägagi kahtlased sündmused ning inspektor leiab end keset ebamaiseid sekeldusi. Kuidas asjad lahenevad ning kas rahu saabub mägihotelli selgub kui vaadata filmi “Hukkunud Alpinisti hotell”.
Film leidis väga sooja vastuvõtu ning seda nägi NSV Liidu kinodes hinnanguliselt kokku üle 17 miljoni vaataja. Kohalikud numbrid on küll oluliselt tagasihoidlikumad, kuid siiski käis kinosaalis suurepärast
teost nautimas üle 44 000 vaataja. Filmile lisab erilist müstilist hõngu Sven Grünbergi filmi jaoks loodud lummav helitaust.

Terminalis saadava “Hukkunud Alpinisti hotell” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.