filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Pusher – Nädala film #126

81di3gidabl-_sl1429_“Pusher”(Taani 1996)
Lavastaja: Nicolas Winding Refn
Operaator: Morten Søborg
Osades: Zlatko Buric, Laura Drasbaek, Slavko Labovic, Mads Mikkelsen, Peter Anderson jt.
Muusika: Povl Kristian, Peter Peter

“Pusher” on Taani krimi-draama, mille lavastajaks Nicolas Winding Refn. Tänaseks on taanlane oma nime tugevalt filmiajalikku kirjutanud vägagi omanäoliste ning kompromissitute teostega nagu näiteks: Drive, Valhalla Rising, Neon Demon. “Pusher” aga oli noore euroopa lavastaja debüüdiks. Seejuures on tegemist triloogiaga.

Filmi tegevus leiab aset kriminaalses Kopenhaageni allilmas, kus elu-olu on läbi imbunud narkootikumidest, vägivallast, võlgadest ja reetmisest.
Frank(Kim Bodina), on narkomaailma madalaimal pulgal koos oma sõbra Tonnyga (Mads Mikkelsen). Loomulikult ei puudu noore hakkaja mehe elust ka silmarõõm Vic ning vana kongikaaslane Hasse. Viimane teebki Frankile ettepaneku organiseerida üks suuremat sorti tehing. Nagu taoliste tumedate tehingutega ikka, nii ka seekord ei lähe asjad nii kuis plaanitud. Frank jääb koos Tonnyga politseile vahele ja see on kahe mehe jaoks alles hädade algus. Kuhu peategelane filmi lõpuks oma eluga jõudnud on, saab näha, kui vaadata pingelist märulirohket narkodraamat “Pusher”.

Terminalis saadava “Pusher” DVD hinnaks on 6 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.