filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Facing Window – Nädala film #121

51gy60rcnhl“Facing Windows”(Itaalia 2003)
Lavastaja: Ferzan Ozpetek
Operaator: Gian Filippo Corticelli
Osades: Giovanna Mezzogiorno, Massimo Girotti, Raoul Bova jt.
Muusika: Andrea Guerra

“Facing Windows” on 2003 aasta itaalia romantiline draama, mille lavastajaks on itaalia kodakondsusega türklane Ferzan Ozpetek. Mehe filmide hulka kuuluvad muuhulgas sellised teosed nagu:
A Perfect Day(2008), Harem Suare(1999) ja Fasten Your Seatbelts(2014).
Giovanna (Giovanna Mezzogiorno) töötab raamatupidajana ning ilmselgelt ei paku see töö talle, seda mida naine ootab. Tööga rahulolematu on ka tema mees Filippo (Filippo Nigro), kes on lisaks veel ka
arg ning ei julge küsida ülemuselt päevast vahetust. Selline argipäev on muutnud nende suhte kiretuks ja tülide rohkeks. Lahkhelid on nii töö, raha kui suhte teemadel ning jääb mulje, et koos ollakse veel vaid laste pärast. Ühel järjekordsel argipäeval jalutavad mõlemad koos koju ning nende tee ristub ühe vanema meesterahvaga (Massimo Girotti), kes näib kannatavat amneesia all. Mees mäletab vaid üksikuid seiku möödunud aegadest, kuid ei tea, kes ta on või kuhu ta teel on. Paar otsustab pakkuda mehele peavarju ja nii satubki too nende ellu ja enne kui Giovanna aru saab, viivad vanahärra mälupildid naise kokku vastasmajas elava Lorenzoga( Raoul Bova). Kuidas taolised emsapilgul seosetud eluseigad terviklikuks pildiks kokku põimuvad on võimalus näha, kui vaadata itaalia romantilist draamafilmi “Facing Windows”.

Terminalis saadava “Facing Windows” DVD hinnaks on 9 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.