filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Va Savoir – Nädala film #119

41jnat4vzsl“Va Savoir”(Prantsuse, Itaalia, Saksa 2001)
Lavastaja: Jacques Rivette
Operaator: William Lubtchansky
Osades: Jeanne Balibar, Sergio Castellitto, Marianne Basler jt.

“Va Savoir” on kuulsa prantsuse lavastaja Jacques Rivette’i romantiline komöödia-draama mille peategelasteks on Jeanne Balibar, Hélène de Fougerolles ja Catherine Rouvel.
Film on autorile omaselt pikk, kuid jääb siiski 148 minutiga tema loomingu kõige pikemale teosele, 760 minutisele “Out 1″‘le, kõvasti alla. Rivette’ile oligi iseloomulik teha oma teostest kohe ka lühemaid versioone, et neid oleks võimalik ka kinos ja filmilevis näidata. Seejuures taolised “lõikused” muutsid tihti ka filmide olemust ja sisu ning tema enda sõnul oli tegemist uute teostega.
Va Savoir vaatleb näitlejannat Camille’i, kes saabub oma elukaaslase Ugoga teatrituurilt. Naasdes kodulinna Pariisi saab Camille teada, et tema armuke Pierre on vahepeal hakanud elama baleriin Soniaga. Et olukorda veelgi vürtsitada ning inimsuhete virr-varr muutuks Rivette’le omaselt intrigeerivaks, tutvub itallasest lavastaja Ugo, noore kunstiõpilase Dominque’ga, kes äratab mehes kadunud tunded. Kuidas taoline armastuste risttee filmis lahenduse leiab saab teada, kui vaadata ära film “Va Savoir”.

Terminalis saadava “Va Savoir” DVD hinnaks on 7 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.