filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

The Keys to the House – Nädala film #109


“The Keys to the House”(Itaalia 2004)

(“Le chiavi di casa”)
Lavastaja: Gianni Amelio
Operaator: Luca Bigazzi
Osades: Kim Rossi Stuart, Andrea Rossi, Charlotte Rampling jt.
Muusika: Franco Piersanti

“The Keys to the House” on tuntud itaalia lavastaja Gianni Amelio emotsionaalne draamafilm isaks olemisest. Amelio on korduvalt tunnustust leidnud erinevatel euroopa filmifestivalidel oma filmidega: Open Doors (1991), The Stolen Children (1993), Lamerica (1995) ja ka kõne all oleva filmiga The Keys to the House (2005).
Film jutustab loo noorest isast, kes hülgab oma poja, kuna ei suuda leppida traagilise olukorraga, kus armastatud naine sureb last ilmale tuues ning ka laps ei ole päris terve. Möödub 15 aastat ja Gianni(Kim Rossi Stuart) otsustab siiski kohtuda oma lapsega, nüüd juba teismelise pojaga, kel on nii vaimne kui ka füüsiline puue. Lapse hooldajad paluvad isal viia poeg spetsiaalsesse haiglasse Berliini. Loodetakse, et esmakordne isa nägemine võib mõjuda noorele positiivselt. Gianni üllatus on aga suur, kui poeg on rohkem huvitatud Game Boy’st, kui temast. Üllatusi on värskele isale veelgi, nimelt kohtub ta haiglas
Nicole’iga(Charlotte Rampling) kellelt on tal palju õppida, kuna viimane on aastaid hoolitsenud oma puudega tütre eest. Suurepärane näitlejatöö kõigi osatäitjate poolt ning väga emotsionaalne lugu elust enesest.

Terminalis saadava “The Keys to the House” DVD hinnaks on 10 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.