filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Japón – Nädala film #105

51Z7BW0T40L“Japón”(Mehhiko/Hispaania 2002)
Lavastaja: Carlos Reygadas
Operaator: Diego Martínez Vignatti, Thierry Tronchet
Osades: Alejandro Ferretis, Magdalena Flores, Yolanda Villa jt.
Muusika: Arvo Pärt, Dmitri Shostakovich, J.S.Bach

“Japón” on mehhiko lavastaja Carlos Reygadase debüütifilm, mis on muuhulgas valitud filmiajaloo 100 parima kunstilise filmi hulka ajakirjas “The Moving Arts Film Journal”. Lisaks on lavastaja ära märgitud 2002 aasta Cannes’i filmi festivalil. Lisaks on film algatanud tulise debati loomade väärkohtlemise teemal. Nimelt on filmis mitmeid stseene, kus on filmitud erinevaid vägivallaakte loomade suhtes. Autor ise peab neid aga osaks tervikust ning leiab, et ajastul, kus pea igas filmis plahvatavad autod ja hukkuvad inimesed, on tema filmis kujutatud lihtne igapäevane reaalsus.
Teose peategelaseks on mees(Alejandro Ferretis), kes vaevleb tõsises eksistentsiaalses kriisis. Ta lahkub pealinnaskärast ning suundub ära tühermaale, kus leiab peavarju indiaani naise(Magdalena Flores) juures. Mees hakkab tegema ettevalmistusi surmaks, samal ajal aga hakkab peategelases toimuma muutus. Ääretult kaunis ja võimas loodus, mis meest uues elukohas ümbritseb ning uus kaaslane  kutsuvad mehes esile kadunud instinktid ja võimalik, et ka eluisu. Kas peategelane jääb enda esialgsele plaanile kindlaks või suudab uus keskkond teda ümbermõtlema panna?
Lavastaja inspiratsiooniks oli selline kuulus autor nagu Andrei Tarkovski, see viitab ka teose üldisele toonile ja meeleolule, mis on mõtisklev pilguheit inimesele ja teda ümbritsevale. Samuti on autor eraldi tänu avaldanud Arvo Pärdile, kelle muusika filmis kõlab.

Terminalis saadava “Wrong Move” DVD hinnaks on 7 eurot

japon

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.