filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

The Armstrong Lie – Nädala film #102

91R3AZ7tyeL._SL1500_
Lavastaja: Alex Gibney
Operaator: Ben Bloodwell
Osades: Lance Armstrong, Reed Albergotti, Betsy Andreu jt.

“The Armstrong Lie” on ameerika dokumentaalfilm ühest ajaloo (tänaseks) kurikuulsaimast profiratturist Lance Armstrongist.
Filmi lavastajaks on Alex Gibney, kes on tunnustatud dokumentalist, kes on tuntud ennekõike selliste filmide järgi nagu: Taxi to the Dark Side (2007), Enron: The Smartest Guys in the Room (2005) ja Steve Jobs: The Man in the Machine (2015).
Film pidi algselt olema ratturi rasket ja katsumuste rohket elu kajastav lugu inimvõimete triumfist. Filmimise ajal aga tuli päevavalgele sportlase keelatud ainete korduv kasutamine ning esialgu plaanitud ülistusloost sai väga intrigeeriv dokumentaal, mis on palju mitmekihilisem ja küsimusi tekitav kui järjekordne edulugu seda oleks võimaldanud. Erakordne lugu mehest, kes töötas end peale rasket võitlust vähiga maailma rattaspordi kõrgeimasse tippu ning selle eduloo sünged tagamaad, mis ei piirdu pelgalt peategelase traagikaga, vaid seab küsimärgi alla kogu profispordi eetilisuse ja seda mitte pelgalt harjumuspärasest vaatevinklist – patustav sportlane. Väga põnev dokumentaal tippspordist.

Terminalis saadava “Harvey” DVD hinnaks on 4 eurot

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.