filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

The Eagle Shooting Heroes – Nädala film #83

71sE9U3fERL._SL1063_“The Eagle Shooting Heroes”(Hong Kong 1993)
originaalpealkiri – “Se diu ying hung ji dung sing sai jau”
Lavastaja: Jeffrey Lau
Operaator: Peter Pau
Osades: Leslie Cheung, Brigitte Lin, Maggie Cheung jt.
Muusika: James Wong

“The Eagle Shooting Heroes” on Jeffrey Lau poolt 1993. aastal lavastatud Hong Kongi absurdikomöödia, mis parodeerib Louis Cha novelli “The Legend of the Condor Heroes”. Lau on tegev nii stsenaristina, lavastajana aga ka näitleja ja produtsendina. Tuntust on mees kogunud ennekõike “mo lei Tau”(absurdikomöödiad) komöödiatega.
Film “The Eagle Shooting Heroes” on omapärase saamislooga, nimelt ületas tuntud lavastaja Wong Kar-wai oma filmiga “Ashes of Time” lootusetult eelarve. Seda enne filmi valmimist. Et projekt siiski lõpetada, otsustas ta koos Jeff Lau’ga filmida enda teose näitlejatega “kiire ja räpase” kommerstfilmi, et teenida kiiret kasumit “Ashes of Time”’i lõpetamiseks.
Film on tempokas ja humoorikas pila armastuskolmnurkade, veidrate muusikaliste vahepalade ja võitluskunstide suunal. Filmis on nii kirevaid kostüüme, üleloomulike põnevushetki kui ka hulgaliselt peadpööritavaid akrobaatilisi võitlusstseene. “The Eagle Shooting Heroes” on peetud Tarantino “Kill Bill” seeria Bollywoody versiooniks, mis omakorda on näideldud hiina näitlejate poolt.
Kui on soov praegusesse pimedasse ja kargesse põhjamaisesse talve tuua veidi kirevust ja särtsu, on film “The Eagle Shooting Heroes” kindlapeale minek.

Terminalis saadava “The Eagle Shooting Heroes” DVD hinnaks 7 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.