filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Frankenstein – Nädala film #76

61hBfo6mskL._SL1070_“Frankenstein” (USA 1931)
Lavastaja: James Whale
Operaator: Arthur Edeson, Paul Ivano
Osades: Colin Clive, Mae Clarke, Boris Karloff jt.
Muusika: Bernhard Kaun

Tuntud inglise kirjaniku Mary Shelley 1818 aasta gooti sugemetega õudusnovelli “Frankenstein: or, The Modern Prometheus” kohandas teatrilavastuseks Peggy Webling, mis omakorda inspireeris 1931 aastal James Whale’i lavastama populaarse õudusloo kinolinal.
Filmi tegevus leiab aset ühes euroopa külakeses, kus noor teadlane Henry Frankenstein koos oma assistendi Fritz’iga panevad kokku inimkeha, mille osad on nad hankinud erinvatest kohtadest. Henry soovib luua inimelu, kasutades enda loodud elektrilisi masinaid, mille kallal mees on palju aega ja vaeva näinud. Elizabeth on oma mehe toimetuste suhtes mures. Ta ei mõista, miks mees enamuse ajast veedab eemale tõmbununa vahitornis oma laboratooriumis. Naine on tõsiselt mures noore mehe tervise ja heaolu pärast. Ta palub abi sõbralt Victor Moritz’ilt, et koos minna abi paluma Dr. Waldman’ilt, lootuses, et viimane suudab noore teadlase kinnisideest päästa.
Kas Elizabeth suudab oma mehe päästa ja kui kaugele jõuab Henry oma katsetega, seda kõike saab teada kui vaadata koletisfilmide klassikut “Frankenstein”.

Terminali veebipoes

Terminalis saadava “Frankenstein” BR hinnaks 10 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.