filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Full Metal Jacket – Nädala film #75

71nIN53zkuL._SL1069_“Full Metal Jacket” (USA 1987)
Lavastaja: Stanley Kubrick
Operaator: Douglas Milsome
Osades: Matthew Modine, R. Lee Ermey, Vincent D’Onofrio jt.
Muusika: Vivian Kubrick

“Full Metal Jacket” on Stanley Kubrick’u lavastatud sõjafilm, mille aluseks on Gustav Hasford’i lühilugu “The Short-Timers”(1979).
Filmi tegevus saab alguse 1967 aastal ameerikas. On käimas Vietnami sõda, kui Lõuna-Carolina baasi saabub uus grupp noori mehi, kelledest karmikäelised ja nalja mitte mõistvad sõjaväelased hakkavad välja koolitama kogenud sõjamasinaid. Film vaatleb mehehakatiste rasket käekäiku pataljonis ning hiljem ka sõjatandril. Teoses on olemas kõik heale sõjafilmile omased mustrid. Erinäolised karakterid, sõjadraamades tuttavaks saanud komplekside, hirmude ja katsumustega. Filmis on ka lahingustseenid, mis küll kõik filmitud inglismaal, kasutades suuri dekoratsioone, millede hulka kuulusid näiteks ka 200 plastikpalmi, mis filmi tarbeks Hong Kongist kohale transporditi. Vaatamata sellele on film visuaalselt kütkestav ning vanameister Kubrick’ule omaselt kvaliteetne.
Kuidas noortel õppused läksid ja kui paljud neist jõudsid lõpuks sõjatandrilt koju tagasi, selgub, kui vaadata filmi “Full Metal Jacket”.
Terminalis saadava “Full Metal Jacket” BR hinnaks 14 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.