filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

I’m a Cyborg, But That’s OK – Nädala film #59

51LXqfukl1L“I’m a Cyborg, But That’s OK” (Lõuna-Korea 2006)
(originaal pealkiri -“Ssa-i-bo-geu-ji-man-gwen-chan-a”)
Lavastaja: Chan-wook Park
Operaator: Chung-hoon Chung
Osades: Su-jeong Lim, Rain, Hie-jin Choi jt.
Muusika: Yeong-wook Jo

Lõuna-Korea lavastaja Park Chan-wook on üks tuntumaid oma maa filmikunstnikke, kes läbi murdnud ka läände. Ennekõike tuntakse teda “kättemaksu triloogia” kaudu, millesse kuuluvad filmid: “Sympathy for Mr. Vengeance”, “Oldboy” (2003) ja “Sympathy for Lady Vengeance”.
Läänes on tuntuim kindlasti “Oldboy”, millest Spike Lee tegi ka “USA versiooni” aastal 2013. 2007 aastal pälvis Park Chan-wook Berliini rahvusvahelisel filmifestivalil Alfred Baueri nimelise auhinna filmi eest “I’m a Cyborg, But That’s OK”.
Young-Goon (Su-jeong Lim) töötab tehases, mis komplekteerib raadioid. Noorel naisel on saladus – nimelt ta usub, et on robot. Ühel päeval otsustab ta end “laadida”. Lõikab endale käsivarde ning üritab end elektrivõrguga ühendada. Peale taolist käitumist pannakse Young-Goon vaimuhaiglasse nimega Uus Maailm. Uus Maailm on täis kõikvõimalikke veidrike, kelle seas leidub ka noormees Park Il-sun (Rain), kes on just sama omapärane kui Young-Goon. Nimelt usub noormees, et tal on võime varastada hingi ja omadusi. Noorte veidrad iseloomud sobituvad omavahel ideaalselt. Park Il-sun on aga peagi raske probleemi ees, nimelt noore naise tervis on veidrate käitumiste ning mitte söömise tõttu kokkuvarisemas. Mida teeb noormees ja kas Young-Goon pääseb, seda kõike saab näha Lõuna-Korea romantilises filmis “I’m a Cyborg, But That’s OK”.

Terminalis saadava “I’m a Cyborg, But That’s OK” DVD hinnaks 9 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.