filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Melancholia – Nädala film #52

71+Otq+880L._SL1135_Melancholia (Taani, 2011)
Lavastaja: Lars von Trier
Osades: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland jt.
Operaator: Manuel Alberto Claro

“Melancholia” on kurikuulsa taani lavastaja Lars von Trier’i kunstiline film, mis on nn “depressiooni triloogia” teine film. Melancholia’le eelnes “Antichrist” ja järgnes “Nymphomaniac”. Filmi keskmes on inimloomuse erinev käitumine pingeolukordades. Idee filmiks sai lavastaja isiklikul teraapia seansil, kus terapeut oli maininud Trier’ile, et depressiivsed inimesed tulevad kriisiolukordades paremini toime, sest suudavad jääda rahulikumaks, kuna nende ootused on juba algselt madalamad.               See infokild intrigeeris taanlast sedavõrd, et sündiski film nimega “Melancholia”.
“Melancholia” algab Wagner’i “Tristan und Isolde” kurva ning depressiivse muusikaga. Kaadrid pulmakleidis pruudist, taevalaotuses erendav ning Maa suunal kihutav võõras planeet, kukkuv hobune, lapsega naine golfiväljakul – kõik kaadrid aegluubis ja taotluslikult kunstipärased. Film on jaotatud kahte alapeatükki: Justine ja Claire, kes on kaks õde, kelledest ühe pulma järgsel ajal kogu tegevus aset leiab. Trier näitab oskuslikult, kuidas kahe õe iseloomud justkui vahetuksid sündmuste arenedes ning maailmalõpu lähenedes.
Kuidas olukord laheneb ning milliseid huvitavaid psühholoogilisi keerdkäike peategelaste elud veel sisaldavad, on võimalik vaadata Taani tuntuima lavastaja Lars von Trier’i teosest “Melancholia”.

Terminalis saadava “Melancholia” DVD hinnaks 10 eurot.

Terminali veebipoes

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.