filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Lights in the Dusk – Nädala film #43

Lights_in_the_Dusk“Lights in the Dusk” (Soome, 2006)
“Laitakaupungin valot” – originaalpealkiri
Lavastaja: Aki Kaurismäki
Operaator: Timo Salminen
Osades: Janne Hyytiäinen, Maria Järvenhelmi, Maria Heiskanen jt.
Muusika: Melrose

Tegemist on kuulsa Soome lavastaja Aki Kaurismäki soome eluheidikute triloogia viimase ekraniseeringuga, mis on üht aegu nii rusuvalt traagiline ja lootusetu, kuid samas ka tumedalt humoorikas. Küllap teatud hetkest muutubki ka kõige sügavam traagika koomikaks, seda eriti kui kujuteldav on nö igapäeva elu rutiin, mille rasket rusuvust on paljud isegi tundnud.
Koistinen(Janne Hyytiäinen) on üksiks öövalvur kaubanduskeskuses. Püüetele sotsialiseeruda vastatakse tema lähikonnas tõrjuvalt. Ülemus ei mäleta tema nime, töökaaslased pilavad teda ja isegi restoranides vaatavad inimesed teda kui imelikku. Ainus kes näikse mehest hoolivat, on Aila(Maria Heiskanen), grillleti müüja. Ometi ei oska peategelane selle ainukese tema suunas hoolivust üles näitava inimesega midagi peale hakata ja vastab tolle katsetele suhelda, külmalt. Õnn näikse pöörduvat, kui ühel päeval kõnetab meest Mirja(Maria Järvenhelmi), kaunis blond, kes pakub lahkelt enda seltskonda. Kas peategelase Koistineni jaoks on elu keeramas uut ja lootust andvamat lehekülge, või tõeline traagika alles algab?
Seda kõike põhjanaabrite tuntuima filmilavastaja musta huumoriga vürtsitatud eluheidikute triloogia viimases filmis “Lights in the Dusk”.

Terminali veebipoes

Terminalis saadava “Lights in the Dusk” DVD hinnaks 7 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.