filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Fill the Void – Nädala film #37

Fill-in-The-Void“Fill the Void” (Iisrael 2012)
originaalpealkiri – “Lemale et ha’halal”
Lavastaja: Rama Burshtein
Operaator: Asaf Sudri
Osades: Hadas Yaron, Yiftach Klein, Irit Sheleg jt.
Muusika: Yitzhak Azulay

Rama Burshtein sündis ameerikas, kuid kolis koos perega enne aastaseks saamist Tel Avivi. Jerusalemmas läbis ta Sam Spiegeli filmi ja televisiooni kooli.
Ta kuulus õigeusklike juudi naiste kollektiivi, kes enda otstarbeks filme rahastasid ja lavastasid. Autoril kulus 15 aastat oma esimese filmi tegemiseks. Ainuüksi peaosatäitja leidmiseks kulus aasta. Samtui venisid kirjutamisprotsess ja järeltöötlus. Kuid vaatamata kõigile raskustele jõudis film 2012 aastal 69ndale Veneetsia Rahvusvahelisele Filmifestivalile ja võitis ka parima naispeaosatäitja tiitli, mille sai kaua otsitud näitlejanna Hadas Yaron.
Shira Mendelman(Hadas Yaron) on 18 aastane tüdruk, kes elab Tel Avivis ning ootab oma määratud abielu noormehega, kes talle meeldib. Traagilise sünnituse tagajärjel tüdruku õde sureb ning see paneb isa olukorda, kus viimane esialgu peatab planeeritud tüdruku abiellumise ning kui vara lahkunud õe mees hakkab avaladama survet noorele tüdrukule, et too abielluks hoopis temaga, on isa tavade kohaselt ka selle poolt. Kas pingeline olukord karmis õigeusu keskkonnas laheneb või muutub väljakannatamatuks?
Seda kõike viimaste aastate hinnatuimas Iisraeli filmis Fill the Void.

Terminalis saadava “Fill the Void” DVD hinnaks 8 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.