filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Marley – Nädala film #36

marley-dvd-cover-56“Marley” (USA, Inglismaa 2012)
Lavastaja: Kevin Macdonald
Operaator: Mike Eley, Alwin H. Küchler, Wally Pfister
Osades: Bob Marley, Ziggy Marley, Jimmy Cliff jt.

Šoti lavastaja Kevin Macdonald alustas karjääri oma vanaisast kirjutatud elulooga, millest valmis ka autori esimene dokumentaalfilm “Making of an Englishman” (1995). Lisaks kuulub tema loomingusse: One Day in September (1999), Touching the Void (2003), State of Play (2009), Black Sea (2014) ja veel mitmed dokumentaalfilmid.
Seekordseks nädala filmiks oleme valinud 2012 aastal valminud “Marley”, mis on arvatavasti üks kõige suuremat publiku hulka kõnetanud teos, sest vaevalt on maailmas inimesi, kes ei oleks kuulnud Bob Marley’st. Marley oli 20 sajandi üks armastatumaid ja mõjukamaid rahvusvahelisi ikoone muusikamaailmas, kelle sõnumiks oli armastus, vabadus ja rahu. Taolised üldinimlikud ja siirad soovid ületasid riigi- ja rahvuspiire ning kõnetasid inimesi üle terve maailma ning aitasid kindlasti kaasa ühe Jamaica poisi unistuse täitumisele.
Käesoleva filmiga seoses avanes filmitegijatel esmakordselt ligipääs perearhiivile ning loomulikult ei puudu filmist intervjuud kõigi lähedasemate ja olulisemate inimestega Bob Marley elus. Tegemist on põhjaliku ja huvitava dokumentaalfilmiga, mis jutustab ühe inimese loo – inimese, kes oma lühikese elu jooksul (36 aastat) liigutas suuremaid masse, kui tolleaegsed poliitkud ja maailmaliidrid kokku ning kelle püüdlus vabaduse ja armastuse suunas kõnetab inimesi tänapäevalgi.

Terminalis saadava “Marley” DVD hinnaks 8 eurot.
Samuti saadaval Kevin Macdonald’i “Touching The Void” DVD hinnaga 3 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.