filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Shallow Grave – Nädala film #29

shallow grave“Shallow Grave” (Inglismaa, 1994)
Lavastaja: Danny Boyle
Operaator: Brian Tufano
Osades: Kerry Fox, Christopher Eccleston, Ewan McGregor jt.
Muusika: Simon Boswell
Kultusfilmiga “Trainspotting” kuulsaks saanud lavastaja Danny Boyle’i (Slumdog Millionaire, 28 Days Later, 127 Hours) esimeseks kinofilmiks oli “Shallow Grave”.

Film, mida paljud kindlasti ei tea, kuid milles on esindatud lavastajale omane ambitsioonikus ning antud filmi puhul ka iiri vanematelt pärit ja inglise mõjutustega vürtsitatud tume-tume huumor, mis kohati ületab klassikalise hea maitse piire – sarnaselt filmile “Trainspotting”. Seega ei ole film kindlasti igaühele, kuid neile, kes soovivad vaheldust traditsioonidele ja heale maitsele on see kindlasti omamoodi delikatess.
Juliet (Kerry Fox), David (Christopher Eccleston) ja Alex (Ewan McGregor) märkavad ühel päeval, et nende uus eraklik korterikaaslane ei ole juba päevi enda magamistoast väljunud. Kuna keegi ei vasta, löövad nad ukse maha ja leiavad uue korterikaaslase üledoosiga surnult. Kolm sõpra on ehmunud ja tigedad…kuni leiavad koti, milles hunnik raha. Mida kolm peategelast erakordses olukorras peale hakkavad saab juba vaadata filmist endast.
Garanteeritud must huumor oma tumedaimas võtmes ning ootamatuid süžee pöördeid, mida jagub teose lõpuni.


Terminalis saadava “Shallow Grave” DVD hinnaks 7 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.