filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Picnic at Hanging Rock – Nädala film #23

“Picnic at Hanging Rock” (AustraalPicnic-at-Hanging-Rock-br-ukia 1975)
Lavastaja: Peter Weir
Operaator: Russell Boyd
Osades: Rachel Roberts, Anne-Louise Lambert, Vivean Gray jt.
Muusika: Bruce Smeaton, Gheorghe Zamfir
Peter Weir on üks tuntumaid Austraalia lavastajaid, kelle filmidest on tuntumad ehk “Truman Show”, “Master and Commander: The Far Side of the World” ja “Dead Poets Society”. Ometi on eelpool loetletud filmid kõik toodetud Ameerikas ning nende sisu suuremal või väiksemal määral seotud just selle mandriga.
“Picnic at Hanging Rock” on seevastu täielikult seotud lavastaja kodukontinendi – Austraaliaga ning põhineb austraalia kirjaniku Joan Lindsay samanimelisel novellil. Filmi tegevus leiab aset 1900 aasta Valentini päeval, mil Appleyard’i  tüdrukute erakooli õpilased lähevad pealelõunasele matkale lähikonnas asuva Macedon’i mäestiku “Hangin Rock”’i nimelise kaljumoodustise juurde. Kõik kulgeb plaanitult, kuni kolm tüdrukut ja nende õpetaja kaovad ja neid ei õnnestugi leida. Nädal hiljem, peale pikki otsinguid, leitakse õpetaja, kuid ka temal pole aimugi, kus võiks olla seni kadunud kolm tüdrukut,või mis täpselt juhtus. Samamoodi teadmatuses ekslevad teisedki tegelased, sest puuduvad konkreetsed vastused, mis leiaks kinnitust ja nii kulgebki film unenäolises reaalsuses ja seda kindlasti mitte juhuslikult.

Tegemist on müstilise ja atmosfäärilise ajaloolise looga, mida toetab väga igavikuline filmimuusika, millel rõhk Gheorghe Zamfir maagilisel panflöödil.


Terminalis saadava “Picnic at Hanging Rock” BR hinnaks 12 eurot.

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.