filmTerminal

Maailmakino ja filmiklassika Terminalis

Uus rubriik – Mart Raun soovitab

On rõõm tutvustada meie filmiblogi uut rubriiki – Mart Raun soovitab – nagu nimestki lugeda, hakkab seda toimetama Mart Raun. Tegemist on asjaliku ja meeldiva filmisõbraga, kes lisaks suurele vaadatud filmide hulgale, osaleb ka ise filmi loomeprotsessis. Iseloomustamaks Mart Raun’i filmilembust põhjalikumalt, tsitaat autori blogist (http://martraun.wordpress.com/)

“…Tõeline armumine filmikunsti toimus aga u 16 aastaselt, kui sai nähtud selliseid filme nagu “Casablanca” (1942),
“The Maltese Falcon” (1941) ja “Blowup”(1966). Sealt algas mu suurem filmide kollektsioneerimine VHS’idel ja DVD’del ning edasi on filmid mu elu pidevalt saatnud – vaatan aastas u 400 filmi ning filmitegemist sai õpitud Balti Filmi- ja Meediakoolis. Olen lavastanud lüfilfilme ning olnud operaatoriks nii lühi- ja täispikkadele mängufilmidele, kui ka dokumentaalfilmidele ja reklaamidele.
Eesmärgiks on kirjutada filmiarvustusi ning artikleid, mis on vaadatud nii filmitegija kui kinofänni pilgu läbi. Üritan vaadata aspekte mis filmis toimib ja mis mitte, lähtudes teose endale püstitatud eesmärkidest. Pole motet võrrelda “Commandot”, “Citizen Kane’i” ja “Braindead’i”  samade printsiipide põhjal. On võimalik korraga armastada nii Jaapani exploitationit, Eruoopa kunstkino,slasher-filme kui ka Hollywoodi peavoolu meelelahutust. Hea film on hea film ükskõik, mis publikule ta mõeldud ka poleks. Lõppude-lõpuks vaatame me kõik filme subjektiivselt läbi iseenda ja leiame sealt seda, mida me endaga kaasa võtame. Ja keegi ei saa meile öelda, mis meile peab meeldidma ja mis mitte.
Loodan, et mõni siia saidile sattunud inimene võib avastada filme, millega ta muidu kokku ei puutuks…”

Loodame meiegi, et Mart Raun’i juhendamisel avardub filmimaailm paljudele uutele ja vanadele filmihuvilistele.
“Mart Raun soovitab” rubriigi eesmärgiks on tutvustada ühte filmi maailmakino avarustest ja teist Hollywoodi  valikust.

Kui Mart Raun’i sisukast blogist peaks huvi pakkuma mõni film, mida Terminali valikus hetkel ei ole, siis
soovitame kirjutada info@terminal.ee ning uurida soovitud teose tellimise võimalust 🙂

Esimesed arvustused rubriigis Mart Raun soovitab õige pea…

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.